شروع ترک سیگار و ادامه آن با این فرمول 2 مرحله ای

شروع ترک سیگار

 

آماده ای شروع کنی اما چه جوری؟ با چه تضمینی؟ با چه دورنمایی؟ مگر نه اینکه قصدت از ترک سیگار، ترک همیشگی آن باید باشد؟

در این پست با تازه نفس همراه باش تا فرمولی 2 مرحله ای برای نحوه صحیح شروع ترک سیگار معرفی کنیم.

 

نحوه شروع ترک سیگار

 

شروع ترک سیگار در شرایط برابر

 

بین کسی که همچنان از پس ترک سیگار بر نیامده با کسی که میخواهد آن را ترک کند، یک چیز مشترک است: چالشهای احساسی!

بله هر دوتاشان با چالشهای احساسی مواجه می شوند. اما می دانی چه چیزی در این میان تفاوت می کند؟ واکنش آنها!

 

خوب دقت کن: کل ترک سیگار همین 2 مرحله است: تا توی ذهنت هست باهاش بجنگ، بعد آنقدر شکستش بده تا از ذهن بیرون برود! همین!

 

چطور ترک سیگار را شروع کنیم؟

 

ببین تا وقتی که هنوز راههای ورودی سیگار به ذهنت را متوجه نشده ای، نخواه که سریع از ذهنت بیرونش کنی! می دانی چرا؟ چون هنوز ورودی های مجدد فکر سیگار را نبسته ای، میخواهی فقط ترک را شروع کنی. اما بازگشت دوباره اش چی؟ آیا این قضیه منطقی است؟

 

ماجرای ورودی بلوکهای شهرک آسمان

 

قضیه از این قرار است که محل زندگی ما دو تا ورودی داشت. یکی کنار بلوک ما، و دیگری آن سمت منطقه. داشتم قدم می زدم که ناگهان در ذهنم موضوع این پست جرقه زد: ذهن ما آدمها هم ورودی دارد، و فکرها هم مثل آدمها توی ذهن ما در رفت و آمدند!

 

ورودی بلوک

 

در تصویر بالا میبینید که ورودی کنار بلوک ما را بستند. رفت و آمد کنار برج ما خیلی کم شد و سر و صداهای وقت و بی وقت خوابید! اما آیا می دانی سر و صداهای وسوسه سیگار توی ذهنت از کجا می آید؟

تا وقتی ورودی بلوک ذهنت را نبندی، بیرون کردن وسوسه ها بی فایده است! فرمول 2 مرحله ای میگوید اول شکستش بده بعد بیرونش کن!

شکست دادن سیگار یعنی از هر راهی که وارد ذهنت می شود، آن راه را تحت کنترل در بیاوری. هر وقت سیگار خواست پاورچین پاورچین عبور کند، تو با ظرافتی دوچندان به صدای پایش گوش بده! نگاه کن که چطور از روزنه های احساسات و افکار تو وارد ذهنت می شود!

تا وقتی این روزنه ها را نبسته ای، روی ترک کردنش حساب نکن! این نحوه ترک سیگار است!

 

نحوه ترک سیگار صحیح

 

اگر این دو مرحله را جا به جا انجام بدهی، دیر یا زود دوباره روز از نو روزی از تو! البته سیگار روزی محسوب نمی شود ها! اما دقت کن: بدون شکست دادن وسوسه ها، بیرون کردنشان از ذهن بی فایده است!

یک کانکس نگهبانی بگذار در همان محلی که وسوسه ها از صافی ِ افکارت رد می شوند. همانجا! وقتی احاطه پیدا کردی، بعد ترک را شروع کن. اینطوری تو دست بالا را در برابر سیگار داری و در موضع ضعف نخواهی بود!

 

چطور شروع کنیم؟

 

میتوانی برای شروع ترک سیگار روی محصول “یک پله بالاتر از هوش سیگار” حساب باز کنی.

آنجا پیاده سازی این سیستم را برایت کامل شرح می دهم، و تو را از یک موجود آسیب پذیر در برابر سیگار، تبدیل به یک آدم خفن و توانمند می کنم که نمیشود و نمیتوانم توی کارت نباشد!

 

این صوت را از حامد سلیمی درباره نحوه ترک سیگار گوش بده:

 

نحوه ترک سیگار

 

خب! ما در این پست درباره نحوه ترک سیگار و شروع ترک سیگار صحبت کردیم. یک مثال درباره ورودی و خروجی افکار زدیم و توضیح دادیم که ترتیب شروع ترک سیگار چطوری است.

دوست داری نظرت را راجع به این پست بنویسی؟ بخش کامنتها برای تو است و من صبورانه به نظرت پاسخ خواهم داد… همین حالا بنویس که تو چطوری شروع میکنی!

 

دانشگاه کمبریج جمله جالبی دارد: هیچوقت برای شروع ترک سیگار دیر نیست. ما این جمله را قبول نداریم. چون از دیدگاه تازه نفس، ریه را اگر دیر از دود بگیری، دیگر تازه نیست. از یک جایی به بعد غیر قابل بازیابی خواهد بود… بعدا راجع به آن پست جدیدی منتشر میکنیم.

5 2 آرا
امتیاز این پست