تازه نفس
آموزش ترک سیگار

یادتان باشد هیچکسی در زندگی در همان مرتبه اول موفق به ترک سیگار نشده. اگر حتی چنین فردی را دیدید، بدانید که از چند ماه قبل در ذهنش راجع به سیگار کلنجارهای زیادی داشته و شما فقط اقدامش را دیده‌اید.

ترک سیگار دوباره

سیگار به چیدمان زندگی تبدیل شده!

ساعت مچی، موبایل، کیف پول، اینها چیزهایی هستند که همیشه همراه شما حضور دارند. سبک زندگی شما چنین چیدمانی به وجود آورده که بدون این‌ها ممکن است احساس کمبود کنید.

سیگار هم یکی از این موارد است که به چیدمان زندگی شما تبدیل شده. پس از همان اول نخواهید که هیچ کمبودی احساس نشود!

اراده شما بیشتر است یا هوس سیگار؟

یک ترازو را در نظر بگیرید. در یکی از کفه‌های این ترازو، وسوسه و علاقه شما به سیگار قرار دارد و در کفه دیگر، اراده شما برای ترک. کدام کفه سنگین‌تر است؟

اگر حس می‌کنید اراده شما ضعیف‌تر است، شروع به تهیه لیستی از کارهایی بکنید که به نظرتان که به کفه اراده شما وزن بیشتری می‌دهد.

دفعه قبل چطور دوباره شروع به سیگارکشیدن کردی؟

آخرین بار یادتان هست؟ ثانیه‌های آخر چه جمله‌ای از ذهنتان گذشت که قانع شدید دوباره سیگار بکشید؟ آن جمله یا احساس را بازیابی کنید و با خودتان عهد کنید که هیچ‌وقت از راه تکراری تسلیم سیگار نمی‌شوید!

وقتی هر بار راه نفوذ سیگار را بفهمید، دفعه بعدی اجازه تسلیم شدن در برابر وسوسه را با آن دلیل قبلی نمی‌دهید! خبر خوب این است که به زودی دلایل سیگار برای ماندن با شما ته می‌کشد!

سیگار تفریحی اشکالی ندارد؟

سیگار تفریحی، سیگار اجتماعی، سیگار غیرتفریحی، مذهبی و غیرمذهبی هیچ تفاوتی ندارد. خودتان را با اسامی سرگرم نکنید.

سیگار، سیگار است. گاهی ماه‌ها با یک نخ در روز حضورش را حفظ می‌کند، و در فرصت مناسب دوباره خودش را در لحظات شما انتشار می‌دهد.

پس این را به خاطر بسپارید که حضور سیگار در هیچ حالتی قابل توجیه نیست.

از آموزش‌های تخصصی برای ترک سیگار استفاده کنید.

دوره‌ آموزشی خوب می‌تواند شما را ماه‌ها و حتی سال‌ها در اجرای تصمیم‌های خوب‌تان جلو بیاندازد. ما در تازه‌نفس یک دوره جامع صفر تا صد برای ترک سیگار دائمی داریم که می‌توانید با کلیک روی اینجا از جزئیات دوره برای خریداری آن باخبر بشوید.

تجربه‌ای دارید؟ در بخش نظرات بنویسید، پاسخ می‌دهم:-)

[حامد سلیمی]

حامد سلیمی هستم و تازه‌نفس برای زندگی بدون سیگار با شماست. تازه نفس در شهریور ماه 1395 افتتاح شد. ما می‌خواهیم از ترک سیگار تا درک جدیدی از مدیریت عادات خودمان با آرامش حرکت کنیم.

مقالات مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن